Co je to lišej, jak vzniká a jak na něj

Už zase začínám být flekatý, svědí mě „TO“ , pálí mě „TO“, někdy se mi vytvoří až puchýřky v každém případě se mi „TO“ rozšiřuje. Začíná to většinou kolem nosu a pusy….Tak tyto věty slyším ve svém salonu velmi často.

Jak na „TO“ ?

Nejprve co to je lišej. Je to v podstatě laický výraz pro různé kožní změny, které mohou relativně rychle na obličeji, nebo kdekoliv na kůži vzniknout. Může se jednat např. o ekzém, o mykózu, může se jednat o jakékoliv kožní onemocnění. 

0_24h-SOLUTION-hypoallergen_Spezialserie-24h-SOLUTION-hypoallergen_highres_9396

Je to vlastně vzniklé ložisko, většinou svědící, nebo mírně svědící kdekoliv na těle, které je začervenalé, může mít na svém povrchu šupinky, nebo vzniknou pupínky apod. Nejprve lékař stanoví diagnozu a vyloučí že se nejedná o ekzém, nebo mykozu,či plíseň, psoriazu.

Jedna z příčin problému, může být vyvolaná např. tím, že se jedná o dráždění kůže chemickými látkami, nebo podobně.

V našem případě se budeme bavit o tom, jak ošetřit. V žádném případě nepoužíváme přípravky, které by dál pleť dráždily. Nepoužíváme na čištění pleti přípravky s alkoholem. V lékárně si koupíme Jarišovu vodu a k pleti se chováme velmi šetrně. Nezkazíme, pokud šupinatá místa promašťujeme domácím vyškvařeným neslaným sádlem.

Pokud se jedná o kosmetiku, z mé zkušenosti používáme přípravky, které jsou vhodné na dermatologicky poškozenou pleť. Jsou tudíž velmi šetrné. 

Najděte si svého favorita, do poznámky k objednávce si vyzkoušejte ve vzorku toho vašeho. První pomoc v koupelně je výborná pro celou rodinu v zimních měsících ji oceníte.